Studencka Telewizja Internetowa TVPW: Różnice pomiędzy wersjami

Z wikiSSPW
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(aktualizacja Redaktora Naczelnego i mediów PW)
 
Linia 4: Linia 4:
 
  | Data założenia            = Maj 2007
 
  | Data założenia            = Maj 2007
 
  | Siedziba                  = Waryńskiego 12, CRS DS Riviera pok. A107
 
  | Siedziba                  = Waryńskiego 12, CRS DS Riviera pok. A107
  | Redaktor naczelny        = [[Barbara Olszyńska]] od czerwca 2018
+
  | Redaktor naczelny        = [[Luiza Aleksandrowicz]] od stycznia 2020
 
  | Liczba członków          = około 60
 
  | Liczba członków          = około 60
 
}}
 
}}
  
  
'''Studencka Telewizja Internetowa TVPW''' (oficjalny skrót '''TVPW''') – internetowa telewizja studencka założona w maju 2007 roku przez studentów [[Politechnika Warszawska|Politechniki Warszawskiej]] z [[Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej|Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa]] oraz [[Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej|Elektroniki i Technik Informacyjnych]]. Jest Organem Samorządu Studentów PW wraz z pozostałymi Mediami Informacyjnymi Samorządu. Obok portalu internetowego [[Portal Studencki Polibuda.info|Polibuda.info]], internetowej rozgłośni [[Radio Aktywne]] oraz czasopisma [[i.pewu]], TVPW należy do czterech głównych mediów tej uczelni.
+
'''Studencka Telewizja Internetowa TVPW''' (oficjalny skrót '''TVPW''') – internetowa telewizja studencka założona w maju 2007 roku przez studentów [[Politechnika Warszawska|Politechniki Warszawskiej]] z [[Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej|Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa]] oraz [[Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej|Elektroniki i Technik Informacyjnych]]. Jest Organem Samorządu Studentów PW wraz z pozostałymi Mediami Informacyjnymi Samorządu. Obok portalu internetowego [[Portal Studencki Polibuda.info|Polibuda.info]] oraz internetowej rozgłośni [[Radio Aktywne]], TVPW należy do trzech głównych mediów tej uczelni.
  
 
== Początki ==
 
== Początki ==

Aktualna wersja na dzień 13:50, 17 sty 2020

TVPWlogo.jpg
Nazwa Studencka Telewizja internetowa TVPW
Data założenia Maj 2007
Siedziba Waryńskiego 12, CRS DS Riviera pok. A107
Redaktor naczelny Luiza Aleksandrowicz od stycznia 2020
Liczba członków około 60


Studencka Telewizja Internetowa TVPW (oficjalny skrót TVPW) – internetowa telewizja studencka założona w maju 2007 roku przez studentów Politechniki Warszawskiej z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa oraz Elektroniki i Technik Informacyjnych. Jest Organem Samorządu Studentów PW wraz z pozostałymi Mediami Informacyjnymi Samorządu. Obok portalu internetowego Polibuda.info oraz internetowej rozgłośni Radio Aktywne, TVPW należy do trzech głównych mediów tej uczelni.

Początki

Na pomysł założenia na Politechnice Warszawskiej telewizji studenckiej wpadli w lutym 2006 roku Jakub Górski, Mariusz Tomiczak i Piotr Piorun. Realizacja tego ambitnego zamierzenia trwała 16 miesięcy, a uczestniczyli w niej także Michał Kubicki i Piotr Klonowski. 18 maja 2007 roku ruszyła strona internetowa TVPW, a 6 czerwca pojawiły się na niej pierwsze nagrania.

Za nieoficjalny początek TVPW uważa się czasami emisję filmu "A ty gdzie kupujesz prezerwatywy?" która miała miejsce jeszcze wcześniej - w marcu 2006 roku.

Nowo powstałą telewizją zainteresowały się media ogólnopolskie. TVPW gościła m.in. na antenie programu Dzień Dobry TVN. W późniejszym okresie działalność Telewizji była tematem audycji Kawa czy herbata? i Teleexpress. Przedstawiciele TVPW występowali również w TVN Warszawa i ''Radio Kampus''.

Struktura

Obecny Zarząd TVPW składa się Redaktora Naczelnego, skarbnika, oraz kierowników pięciu działów.

Redaktor Naczelny

Zadaniem Redaktora Naczelnego jest koordynacja pracy telewizji na szczeblu strategicznym, określanie kierunków rozwoju, zwoływanie i przewodzenie spotkaniom Zarządu, reprezentowanie TVPW na zewnątrz.

Skarbnik

W gestii skarbnika jest nadzór nad polityką finansową TVPW.

Dział Techniki i Realizacji

Największy z działów TVPW odpowiada za techniczne aspekty rozwoju telewizji. Zajmuje się nabywaniem i opieką nad sprzętem, testowaniem różnych rozwiązań przesyłu sygnału do sieci internetowej, szkoleniem operatorów, montażystów, techników, dźwiękowców i grafików.

Dział Informatyki

Dział ma za zadanie rozbudowę i obsługę techniczną strony internetowej TVPW, a także budowę, wdrażanie i obsługę narzędzi informatycznych wspomagających pracę telewizji.

Dział Reportażu

Dział zrzesza wszystkich reporterów, prezenterów i lektorów, odpowiada za merytoryczny rozwój i wizerunek TVPW. Przeprowadzane są regularne szkolenia z zakresu dykcji oraz obycia przed kamerą. Reporterz przygotowują swoje autorskie scenariusze do filmów i reportaży, które w głównej mierze mają trafiać w zainteresowania i gusta studentów.

Dział Marketingu

Jednostka odpowiada za szeroko pojętą promocję TVPW w środowisku studenckim, organizowanie spotkań rekrutacyjnych, nadzór nad systemem organizację imprez okolicznościowych i szkoleń, a także za pozyskiwanie sponsorów, nawiązywanie i utrzymywanie współpracy z mediami i innymi organizacjami, obsługę i wsparcie reportaży.

Dział Produkcji

Zadaniem jednostki jest bieżące nadzorowanie ciągłości emisyjnej materiałów reportażowych TVPW, sporządzanie raportów kwartalnych dotyczących produktywności członków i współpracowników Działu Produkcji, Działu Reportażu oraz Działu Techniki i Realizacji, planowanie polityki emisyjnej TVPW oraz realizowanie zadań ponadnormatywnych zleconych przez Redaktora Naczelnego.

Ludzie TVPW

Do listopada 2007 roku w TVPW działało zaledwie 7 osób. Obecnie w TVPW jest prawie 50 posiadających legitymacje członków oraz około dwustu współpracowników, rekrutujących się z wielu stołecznych uczelni, takich jak: Politechnika Warszawska, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Szkoła Główna Handlowa, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego i Akademia Sztuk Pięknych. Nie trzeba być jednak studentem w ogóle żeby dołączyć do ekipy TVPW. Nieustannie prowadzona jest rekrutacja do wszystkich działów.

Program

Telewizja obsługuje wydarzenia i imprezy związane z życiem akademickim Warszawy, nierzadko obejmując nad nimi patronat medialny. Kreuje także programy autorskie, w tym cykliczne.

Do największych zrealizowanych przedsięwzięć należą relacje z Juwenaliów Warszawskich w latach 2007-2012. Regularnie obsługiwane są także cieszące się dużą popularnością wybory Miss i Mistera Politechniki Warszawskiej od 2011 roku obydwa te wydarzenia były transmitowane na żywo za pośrednictwem internetu. Telewizja zrealizowała także cykl Akademiki PW przybliżający widzom specyfikę domów studenckich Politechniki Warszawskiej. Ponadto, TVPW znana jest z programu TVPW NEWS, audycji popularnonaukowych, reportaży interwencyjnych i serii filmów o metrze warszawskim.

W przeszłości Telewizja regularnie publikowała również przegląd prasy studenckiej pod nazwą Studio A107 oraz Kronikę Politechniki Warszawskiej, która zawierała relacje z najważniejszych wydarzeń uczelnianych. W dorobku TVPW znajduje się również produkcja krótkometrażowa Czekajcie na KA (2008) oraz lipdub, wykonany dla Politechniki Warszawskiej na fali popularności tej formy promocji uczelni w 2010 roku. Od 2011 roku telewizja dysponuje technologią pozwalającą realizować transmisję na żywo do Internetu.

Od początku istnienia do 2013 roku TVPW zrealizowała ponad 700 materiałów przeznaczonych do emisji, nie licząc produkcji komercyjnych.

Patronaty

Jeżeli chciałbyś zaproponować TVPW objęcie patronatu medialnego nad ciekawym wydarzeniem studenckim lub masz jakiekolwiek pytania związane z patronatami medialnymi, skontaktuj się z naszym specjalistą ds. promocji pod adresem patronat@tvpw.pl.

Realizacja reportaży

Jeśli planujesz ciekawy event, chcesz przybliżyć innym działalność swojej organizacji, albo po prostu wiesz o ciekawym wydarzeniu ze świata studenckiego i uważasz, że TVPW powinna je pokazać lub o nim poinformować - napisz na adres redakcja@tvpw.pl! Tematy reportaży należy zgłaszać wraz z dokładnym opisem minimum dwa tygodnie przed proponowanym dniem realizacji.

WIDZeoteka

Pod koniec 2009 roku TVPW wprowadziła nową funkcjonalność, polegającą na udostępnieniu widzom możliwości publikacji nadesłanych przez nich filmów. Dostarczone materiały, choć nie muszą reprezentować żadnego konkretnego gatunku, są oceniane pod kątem ich jakości technicznej oraz pod względem merytorycznym. W przypadku orzeczenia o ich emisyjności, publikowane są w kategorii "WIDZeoteka". Projekt "WIDZeoteka" jest szansą dla młodych ludzi na wypromowanie własnej twórczości. Witrynę TVPW odwiedza bowiem kilkanaście tysięcy unikalnych użytkowników miesięcznie.

Linki zewnętrzne