Strona SSPW: Różnice pomiędzy wersjami

Z wikiSSPW
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(Utworzył nową stronę „Strona Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej jest redagowana przez grupę Redaktorów strony SSPW. Aby do nich dołączyć, zgłoś się do poprzez system ...”)
 
Linia 28: Linia 28:
  
 
Warto do artykułu przypisać odpowiedni Alias adekwatny do jego pozycji w Menu. Dzięki temu artykuł będzie dostępny np. pod adresem '''o-nas/komisje-programowe/komisja-informacji-i-promocji''' zamiast jako '''node/123'''.
 
Warto do artykułu przypisać odpowiedni Alias adekwatny do jego pozycji w Menu. Dzięki temu artykuł będzie dostępny np. pod adresem '''o-nas/komisje-programowe/komisja-informacji-i-promocji''' zamiast jako '''node/123'''.
 +
 +
Artykuł może zostać umieszczony na stronie głównej po zaznaczeniu '''Promowany na stronie głównej''' w '''Opcjach publikacji'''
 +
 +
=== Nowość ===
 +
Nowość to dodatkowy typ treści, o podobnej strukturze do Artykułu, jednak z przeznaczeniem przechowywania treści, która jest aktualna niedługi czas. Domyślnie jest '''Promowany na stronie głównej'''.

Wersja z 23:57, 2 cze 2014

Strona Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej jest redagowana przez grupę Redaktorów strony SSPW. Aby do nich dołączyć, zgłoś się do poprzez system Mainframe: https://mainframe.sspw.pl/?site=3010&page=1688615

O stronie

Strona jest oparta o system Drupal. Została opublikowana 26 maja 2014r.

Tworzenie treści

Treść strony oparta jest o trzy rodzaje treści: Działy, Artykuły oraz Nowości.

Dział

Działem są strony znajdujące się na głównej belce menu. Wyświetlane są jako lista miniaturek artykułów. Nie posiadają tekstu opisowego.

Artykuł

Artykuł to podstawowy rodzaj treści na Stronie SSPW. Zawiera elementy takie jak:

 • tytuł
 • język
 • podsumowanie (opcjonalne)
 • treść
 • grafika dodatkowa (wyświetlana po wstawieniu do treści)
 • grafika tytułowa (wyświetlana nad treścią)
 • pliki (wyświetlane jako lista pod treścią)
 • linki (wyświetlane po lewej stronie treści)

Przy tworzeniu nowego artykuły należy zadbać o jego poprawne udostępnienie w Menu:

 • odpowiedni tytuł (może się różnić od tytułu artykułu)
 • właściwy element nadrzędny (pozycja w menu głównym)
 • prawidłową wagę (umożliwia ona posortowanie elementów posiadających wspólny element nadrzędny, niższa waga znajduje się wyżej)

Warto do artykułu przypisać odpowiedni Alias adekwatny do jego pozycji w Menu. Dzięki temu artykuł będzie dostępny np. pod adresem o-nas/komisje-programowe/komisja-informacji-i-promocji zamiast jako node/123.

Artykuł może zostać umieszczony na stronie głównej po zaznaczeniu Promowany na stronie głównej w Opcjach publikacji

Nowość

Nowość to dodatkowy typ treści, o podobnej strukturze do Artykułu, jednak z przeznaczeniem przechowywania treści, która jest aktualna niedługi czas. Domyślnie jest Promowany na stronie głównej.