Konwersatorium: Różnice pomiędzy wersjami

Z wikiSSPW
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(Utworzył nową stronę „Konwersatorium Politechniki Warszawskiej organizowane przez Centrum Studiów Zaawansowanych jest forum prezentacji, dyskusji i popularyzacji współczesnych osiągni...”)
 
m (Czyszczenie stopki)
 
Linia 7: Linia 7:
 
[[Kategoria:Komisja Dydaktyczna]]
 
[[Kategoria:Komisja Dydaktyczna]]
  
== Stopka ==
+
== :Linki zewnętrzne ==
*Autor: [[Dominika Mucha]]
 
 
*Źródło: http://konwersatorium.pw.edu.pl/konwersatorium/index.html
 
*Źródło: http://konwersatorium.pw.edu.pl/konwersatorium/index.html

Aktualna wersja na dzień 18:56, 10 lip 2013

Konwersatorium Politechniki Warszawskiej organizowane przez Centrum Studiów Zaawansowanych jest forum prezentacji, dyskusji i popularyzacji współczesnych osiągnięć nauki i techniki. Celem spotkań jest realizowanie i rozpowszechnianie idei animujących rozwój interdyscyplinarnych badań naukowych i innowacji. Konwersatorium stanowi uzupełnienie Uczelnianej Oferty Studiów Zaawansowanych, a także inspirację i pomoc w wyborze kierunku badań.

Na ofertę Konserwatorium składają się : odczyty, seminaria i seminaria specjalistyczne. Służą one refleksyjnemu poszerzaniu wiedzy i uzupełniają spektrum poznawcze środowiska naukowego. Konwersatorium w swojej formule organizacyjnej dopuszcza także prowadzenie krótkich kursów zakończonych dyplomem.

Merytoryczną opiekę nad Konwersatorium sprawuje Rada, której członkowie reprezentują różne dyscypliny naukowe i realizują nowatorskie projekty badawcze. Zamiarem środowiska jest utworzenie realnego systemu współpracy międzywydziałowej i międzyuczelnianej, a tym samym stworzenie oferty dydaktycznej i badawczej, odpowiadającej potrzebom współczesnych form kształcenia i stymulacji badań.

:Linki zewnętrzne