Handbook dla cudzoziemców

Z wikiSSPW
Wersja z dnia 14:14, 23 maj 2013 autorstwa rudy588@wp.pl (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jednym z zadań Komisji Zagranicznej jest reprezentowanie spraw studentów cudzoziemców w PW przed Władzami Uczelni oraz pomoc w codziennym życiu na na Wydziałach. Największym działaniem w celu ułatwienia startu dla cudzoziemców jest Handbook tworzony we współpracy z Centrum Współpracy Międzynarodowej PW. Znajdują się tam wszystkie najważniejsze informacje dotyczące przeżycia w Polsce, Warszawie oraz w Politechnice Warszawskiej.

W 2010 wersję „Erasmus Students Guide” (oraz „Foreign Students Guide”) został stworzony przez grupę na czele z Patrycją Michalec. Pomimo innej nazwy jest to ten sam informator.

Wydruk „Erasmus…” jest w sporej części finansowany przez Centrum Współpracy Międzynarodowej z funduszy unijnych przeznaczonych na Erasmusa – kontakt z p. Bożeną Snopińską – koordynator Erasmusa. „Foreign…” jest zazwyczaj finansowany z puli KZ.

W 2011 była próba połączenia tworzonego przez nas informatora z informatorem robionym przez CWM (i ISO). Z przyczyn technicznych ostateczna wersja nie została wydrukowana (za późno złożony wniosek o dofinansowanie) i informator („Handbook”) pojawił się tylko w wersji on-line. W 2012 ze względu na wcześniejsze problemu CWM, pomimo obiecanej współpracy, „zrobił nas w bambuko” – tzn. w momencie kiedy my mieliśmy składać przetarg na wydruk materiałów, okazało się że CWM większość rzeczy zrobił sam – w tym przetargi itp., nie zwracając uwagi nawet na nasze zapotrzebowanie. Po kilku gorących dyskusjach doszliśmy do kompromisu. Treść – ponieważ i tak powstała na bazie poprzedniego informatora – więc też na podstawie naszych treści – została także sprawdzona i uzupełniona przez KZ. Zdjęcia – na podstawie naszej umowy z FOCUSEM – były ciekawsze i „nasze” – udostępnione przez Focusa. Informator został wydrukowany w identycznej formie (środek” ale z inną okładką – ze względu na konieczność widnienia tam innego loga (nie „Kapitał Ludzki” ale „Erasmus” – nie mogły być razem ponieważ projekt nie mógł być współfinansowany) + inna, „nasza” okładka aby odróżniał się na pierwszy rzut oka od tego CWMu. Ponieważ treść w tym informatorze jest wybiórcza, dlatego reszta treści – dokładniejszej – zostaje przeniesiona na witrynę SSPW w wersji anglojęzycznej. <accesscontrol>KZ:::</accesscontrol>