Wystawa

Z wikiSSPW
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wystawa - najogólniej forma publicznego przedstawienia jakiegoś zbioru prac. Najczęściej spotykane na PW wystawy to oczywiście fotograficzne (wydziałowe np. „Okiem Geodety”, tematyczne, np. „Warszawa zapomniana”, okolicznościowe). Pojawiają się też wystawy prezentujące wyniki konkursów (np.GAPA) lub twórczość studencką. Wystawa - najogólniej forma publicznego przedstawienia jakiegoś zbioru prac. Najczęściej spotykane na PW wystawy to oczywiście fotograficzne (wydziałowe np. Okiem Geodety, tematyczne, np. Warszawa zapomniana, okolicznościowe, np. z okazji XXX rocznicy powstania NSZZ Solidarność). Pojawiają się też wystawy prezentujące wyniki konkursów ( np. Konkurs na gadżet PW) lub działalność studencką (np. wystawa Studenckiego Klubu Żeglarskiego).

Plan pracy

Jeśli chcesz zorganizować wystawę i masz już pomysł co będzie prezentowała, zabierz się za następujące sprawy:

1. Ustal termin

Najlepiej dość odległy od momentu pojawienia się idei stworzenia wystawy i taki, który nie koliduje z innymi wydarzeniami na PW. Na tym etapie pomocny będzie Kalendarz Akademicki, w którym zawsze zawarte są ważne terminy z Harmonogramu Roku Akademickiego.

2. Wybierz miejsce

Aula, sala, a może wystawa pod chmurką? Wybór należy do Ciebie! Ale pamiętaj, że każde miejsce na terenie PW musisz zarezerwować poprzez specjalne pismo do osoby odpowiedzialnej za dany gmach.

3. Wymyśl formę

Jeśli chcesz, aby Twoja wystawa była wyjątkowa poświęć temu punktowi więcej uwagi. Tło, oprawa, wykończenie- użyj fantazji. To, w jaki sposób przedstawisz odbiorcom prace może wydobyć ich piękno, zaciekawić lub z drugiej strony zniechęcić do oglądania.

Jeśli chcesz zrobić wystawę na standach możesz je bezpłatnie wypożyczyć w wielu miejscach na PW.

4. Zbierz materiały

Na ten punkt zarezerwuj dużo czasu. Wydobycie prac od innych ludzi wymaga często przypomnień i telefonów, a selekcja materiałów to częste poprawki i zmiany koncepcji.

5. Wykonaj i zaprezentuj!