Umowa z KPI

Z wikiSSPW
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Od czasów pierwszych Wyborów Miss Politechniki Warszawskiej w połowie listopada Komisja Zagraniczna Gości w Warszawie delegację samorządów studenckich z Politechniki w Kijowie oraz Sankt Petersburgu.

W dniu 21 kwietnia 2012 w Kijowie reprezentanci trzech samorządów studenckich - Politechniki Warszawskiej (Przemysław Paszkiewicz), Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej (Sandra Kołaczyńska) oraz Kyiv Polytechnic Institute (Igor Bryzhatyy) podpisali Agreement of Cooperation. Umowa ta rozszerza w o wiele większym stopniu dotychczasową współpracę z Kijowem oraz wzbogaca ją o kolejnego partnera - Samorząd Studentów Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. W umowie sprecyzowane oraz określone zostały warunki organizowanych przez nas wymian kulturowych. Dzięki niej dwa razy do roku odbywają się wymiany 10 – 12 osobowych grup Studentów (wybranych na podstawie zgłoszeń) do zagranicznej uczelni. Uczestnicy wymiany wraz z członkami Komisji ze strony goszczącej przygotowują specjalny program, spędzają z naszymi gośćmi czas pokazując im polskie obyczaje, jednocześnie poznając ukraińską i rosyjską kulturę. Przyjaźnie zawierane w trakcie tej wymiany zostają na długo, gdyż studenci dzięki stałej współpracy naszych uczelni mają możliwość uczestniczenia w wielu projektach organizowanych przez partnerskie politechniki. Tak samo jesteśmy goszczeni za granicą.

Uczestnicy wyjazdu pokrywają koszty podróży oraz wyżywienia (zakwaterowanie jest zapewnione przez stronę przyjmującą wymianę) – dodatkowo należy uwzględnić dofinansowanie Komisji zazwyczaj pokrywające transport.

Pierwsza wymiana miała miejsce w marcu 2012 – i była połączona z ATHENS. Grupą zajmował się Aliaksei Kashko.

Jeśli chcesz wziąć udział w organizowanej przez nas wymianie – skontaktuj się z nami – kz@samorzad.pw.edu.pl Pamiętaj, że osoby pomagające i biorące udział w wymianie w Polsce, mają pierwszeństwo w rankingu przy wyjeździe zagranicę. <accesscontrol>KZ:::</accesscontrol>