O Gali

Z wikiSSPW
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Gala Finałowa Wyborów Miss i Mistera Politechniki Warszawskiej to jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce. W Dużej Auli o tytuł najpiękniejszych rywalizuje zazwyczaj 19 kandydatek i 19 kandydatów, których wybierze każdy z wydziałów na eliminacjach w czasie imprez otrzęsinowych lub oddzielnych gal wydziałowych. Finaliści prezentują się w strojach dziennych oraz wieczorowych. W przerwach na widzów czeka wiele atrakcji – koncert zespołu The Engineers Band, występy taneczne, filmy z przygotowań do wyborów i mnóstwo innych.

Wybory swoim patronatem honorowym co roku obejmuje Rektor uczelni oraz Miss Polonia, a także od zeszłego roku Bursztynowa Miss Polski, którzy są członkami Jury. Zwyciężczyni wyborów bierze udział w półfinale Miss Polonia i Bursztynowej Miss Polski.

Na pl. Politechniki specjalnie dla studentów rozstawiany jest namiot z punktem gastronomicznym i transmisją na żywo z Gali. Dla tych, którzy nie będą się mogli pojawić, telewizja studencka TVPW przygotowuje transmisję internetową na swojej stronie.

Oprócz Miss i Mistera PW, przyznawane są jeszcze inne tytuły – Miss i Mistera Publiczności, których wybierają sami widzowie w czasie Gali oraz Internetu, których wybierają internauci. Głosować można dwa tygodnie przed Wyborami na stronie www.polibuda.info/miss, gdzie prezentowane są sesje zdjęciowe i filmy promujące kandydatów.

W dniach poprzedzających Galę w ramach Dni Politechniki Warszawskiej organizowane są także inne wydarzenia – m. in. Gala Złotej Kredy Bieg o Puchar Rektora czy Piknik Kół Naukowych, w których udział mogą wziąć wszyscy studenci.