Klub Studencki Amplitron

Z wikiSSPW
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Klub Studencki Amplitron - koło studenckie działające w Politechnice Warszawskiej. Jego siedziba znajduje się na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW. Klub prowadzi działalność społeczną i kulturalną dla studentów. Jego godłem jest pomarańczowa dżdżownica, a kolorem – pomarańczowy. Klub posiada także własny hymn.

Historia

Klub Studencki Amplitron powstał w roku 1970. Dokładna data nie jest znana, jednak jego urodziny są obchodzone w połowie kwietnia. Na siedzibę wyznaczono pomieszczenie wykorzystywane przez Bibliotekę Wydziału EiTI jako archiwum. Pierwszym kierownikiem został Jerzy Charon. Początkowo, jak większość organizacji studenckich w okresie PRL, Klub działał pod egidą Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej. W latach 70. i 80. Klub organizował wydziałowe otrzęsiny, turnieje brydżowe, imprezy pod nazwą gama gier logicznych oraz giełdy elementów i podzespołów elektronicznych. Prowadzono kawiarenkę muzyczną oraz kursy tańca towarzyskiego. Działał także klubowy teatr NN oraz grupa balladowa. Za swoją działalność Amplitron dwukrotnie, w roku 1978 i 1980, otrzymał Czerwoną Różę – główną nagrodę w Ogólnopolskim Turnieju Klubów Studenckich. W czasie Stanu Wojennego Klub odwiedziło wiele znanych dziś osób, m.in. Wojciech Młynarski, Jan Pietrzak, kabaret OTTO, Przemek Gintrowski czy też Zbyszek Łapiński.

W 2005 roku w Amplitronie wydarzył się tragiczny wypadek – zmarł jeden z członków przebywających w Klubie. Z tego powodu siedziba została zamknięta. Nie oznaczało to jednak, że Amplitron zaprzestał działalności – członkowie nadal tworzyli Klub i dzięki ich staraniom udało się przeprowadzić remont, sfinansowany z budżetu naszego Wydziału. Klub przeszedł całkowitą metamorfozę – od wyglądu pomieszczenia po meble, które znalazły się wewnątrz. Amplitron odżył i wraz z tym wrócił do umilania studentom wolnego czasu.

Obecnie Klub ściśle współpracuje z organami Samorządu Studentów PW, współorganizując imprezy takie jak wigilia wydziałowa, otrzęsiny i wiele innych.

Członkowie i Władze Klubu

Członkowie Klubu dzielą się na członków zwyczajnych, członków wspierających, członków honorowych oraz sympatyków.

Każdy, kto chce brać czynny udział w życiu Klubu może zostać sympatykiem. Członkiem zwyczajnym może zostać student Politechniki Warszawskiej, działający aktywnie i będący już sympatykiem. Członkostwo honorowe jest nadawane tylko osobom szczególnie zasłużonym.

Władzę w Klubie stanowią Walne Zebranie Członków, Zarząd Klubu oraz Kierownik Klubu. Zarząd składa się z Kierownika Klubu, jego Zastępcy, Skarbnika (kierownika Sekcji Finansowej) oraz kierowników pozostałych sekcji.


Struktura Klubu

W Klubie wyróżniamy następujące sekcje:

  • Sekcja Finansowa – jej kierownik jest odpowiedzialny za finanse Klubu,
  • Sekcja do Spraw Kontaktów Zewnętrznych – kreuje zewnętrzny wizerunek Klubu, współpracuje z innymi organizacjami, reprezentuje Klub w strukturze Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej,
  • Sekcja do Spraw Imprez – organizuje imprezy kulturalne i uroczystości, koordynuje życie codzienne Klubu,
  • Sekcja Sportowo-Turystyczna – organizuje wycieczki, turnieje sportowe i imprezy rekreacyjne,
  • Sekcja Techniczna – jest odpowiedzialna za klubowy sprzęt, komputerową sieć klubową oraz wsparcie techniczne imprez i uroczystości organizowanych przez Klub lub wydział.


Działalność

Klub oferuje studentom miejsce zarówno do odpoczynku i relaksu, jak i do rozrywki. Do odwiedzin zachęca możliwość gry w bilard, rzutki czy piłkarzyki. Można także wypożyczyć gry planszowe i karciane, lub po prostu posiedzieć i posłuchać muzyki.

Wieczorami organizowane są: sesje RPG, brydż, gry planszowe, koncerty i jam session. W ciągu dnia odbywają się regularnie turnieje gier komputerowych, gier planszowych, bilardowe, dni kultury i kulinarne, a także imprezy okazjonalne, np. Andrzejki.

Klub współorganizuje także imprezy Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, takie jak Dzień Wydziału, Elkonalia, Wybory Miss i Mistera, Otrzęsiny, oraz pomaga przy organizacji Juwenaliów akademikowych.

Amplitron posiada też własną stronę internetową: [Strona Klubu Studenckiego Amplitron], a na niej galerię zdjęć, informacje o najnowszych wydarzeniach w Klubie, obecnym Zarządzie, firmach współpracujących, rekrutacji oraz wiele innych.

Linki zewnętrzne