KZ Rozrywka

Z wikiSSPW
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Dni PW

w sesji listopadowej 2010 i 2011 w poniedziałek (zawsze 15 listopada!) na PW odbywała się Gala Złotej Kredy oraz Gala Wyborów Miss i Mistera PW. Athensi zostali tam zaproszeni i byli na Gali Miss i Mistera i bardzo (sic!) im się podobało.

Kluby

Kluby do których dotychczas chodziliśmy z obcokrajowcami to:

Zoo, Underground, Remont, Medyk, Lemon, Organza, Obiekt Znaleziony, Kamieniołomy, Indeks, Stodoła, Glass House, Sen Pszczoły (Praga!), E.T., Stodoła (impreza organizowana przez Komisję Kultury – Spring Beats)

Jaki klub którego dnia- trzeba sprawdzić jakie odbywają się tam imprezy i kiedy wstęp jest płatny. Miejsca te mają w miarę różna muzykę więc prawie wszystkim się gdzieś podobało. Dobrze jest umieścić w planie gdzie idziemy każdego wieczoru – wtedy na podstawie kartki z klubami i mapą trafią tam sami, jeśli nie zdążą żeby pójść razem. W przypadku mniejszych grup wybieraliśmy się na Pragę – zawsze do klubu Sen Pszczoły ( wejściówki bodajże 5zł ale to trzeba sprawdzać). Raz trafiliśmy na „Praski dancing” z muzyką polską taneczną (swing lat 60, 70 ;]) ALE – o ile nam się podobało to dla obco była to raczej nudna impreza ponieważ żadnego utworu nie znali.

Kręgle + Bilard / Łyżwy / Paintball

Kręgle – np. kręgielnia Hokus Pokus http://www.hpokus.pl/ na Bemowie. Bardzo tanio – 35zł za godzinę ale rezerwację trzeba robić dużo wcześniej. Mieliśmy tory, stoły bilardowe, automaty i rzutki. Ciężko z dojazdem ale jest bezpośredni tramwaj 35 (chociaż długo się jedzie). Na miejscu nie ma restauracji i niewiele do jedzenia ale można zamówić pizze z Dominium.

Kręgielnia Atomica Bowling Center w Galerii Mokotów. Dojazd bezpośrednim autobusem z Metra Politechnika autobusem - 6 torów oraz 3 stoły bilardowe. Cena wyższa niż w „Hokus Pokus” – ok. 45zł za tor za godzinę. W galerii są miejsca do jedzenia – Pizza Hut była za droga więc zamówiliśmy pizzę z Dominium – w kręgielni nie można spożywać napojów przyniesionych z zewnątrz więc zjedliśmy na stołach McDonalda ;]

Łyżwy na Torwarze. Płaciliśmy tylko za wypożyczenie łyżew 5zł (ponieważ jest to projekt Komisji Sportu i Turystyki). To wyjście bardzo podobało się obcokrajowcom – część z nich pierwszy raz było na łyżwach. Łyżwy też były ogarniane później. Należy kontaktować się z przewodniczącym Komisji Sportu i Turystyki SSPW – aby dał kontakt do koordynatora Ślizgawek i później z nim trzeba ugadywać ilość wejściówek (którą trzeba potwierdzić w dzień ślizgawki!)

W listopadzie 2009 byliśmy z grupą na Paintballu – koszt to 60zł za osobę, na Woli.

Polish Evening

Polish Evening – impreza ważna podczas każdej wymiany – jest na niej prezentacja dotycząca polski, film z YouTube o historii Polski (który zawsze się bardzo podoba!! – Historia Polski w 10 minut oraz film z Expo), uczymy ich hymnu Politechniki – części ogólnej, oraz uczymy ich języka polskiego z przygotowanych kartek. Impreza organizowana w klubie Remont (mają na dole telewizor który udostępniają ale trzeba mieć swojego laptopa i wcześniej to dogadać) <accesscontrol>KZ:::</accesscontrol>