International Days 2012

Z wikiSSPW
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

"International Days" jest eventem organizowanym nieprzerwanie od kilku lat przez Komisję Zagraniczną Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej. Skierowany jest przede wszystkim do Studentów Politechniki Warszawskiej (ale i nie tylko!) i ma na celu przybliżenie informacji dotyczących mobilności studenckiej - krajowej jak i międzynarodowej.

Komisja Zagraniczna kadencji 2012 postawiła sobie za główne zadanie ulepszanie swoich projektów, ich większą transparentność oraz dotarcie z nimi do jak największego grona Studentów. "International Days" ma być jednym z największych eventów dotychczas przez nas organizowanych i jednocześnie największą organizowaną przez Komisję akcją informacyjną.

Tegoroczna edycja swoim charakterem będzie przypominała targi - dzięki takiej formie mamy możliwość dotrzeć do ogromnej ilości Studentów. W czasie dwóch dni - 26 i 27 listopada na Auli Głównej Politechniki Warszawskiej odbędą się liczne pokazy i prezentacje przybliżające informacje dotyczące programów edukacyjnych takich jak Erasmus, Leonardo da Vinci, ATHENS, DAAD, MOSTECH oraz ofertę wymian kulturowych organizowanych przez Komisję Zagraniczną (Kijów, Sankt Petersburg, Budapeszt). Jest to także szansa dla organizacji aktywnie działających w zakresie międzynarodowym w PW, takich jak ESN, ESTIEM oraz IAESTE. Wraz z Centrum Współpracy Międzynarodowej PW przedstawimy także uczelnie, z którymi Politechnika ma obecnie podpisane różnego rodzaju umowy aby uświadomić Studentów PW, jak wiele mają możliwości na rozwój także poza macierzystą uczelnią.

Podczas tegorocznego wydarzenia Aula Główna PW zmieni się nie do poznania. Podzielona zostanie na trzy części. W pierwszej (po prawej stronie od wejścia głównego na Aulę) - najważniejsza - stanie scena z ekranem, gdzie zaproszeni goście - specjaliści - opowiedzą o wybranych programach i projektach.

Jednocześnie nasze organizacje będą miały możliwość rozreklamowania się oraz przyciągnięcia do siebie nowych członków. W czasie przerw między prezentacjami miejsce to będzie zamieniało się w scenę dla tancerzy i muzyków, prezentujących widzom różne kultury muzyczne. W drugiej części - po lewej stronie od wejścia - staną stoiska, gdzie każdy Student będzie mógł pozyskać szczegółowe informacje na temat wybranych przez siebie programów. Każda organizacja także przedstawi swoją ofertę wyjazdów zagranicznych oraz będzie miała możliwość zrekrutowania do siebie nowych członków. Obie te części będą przedzielone trzecią - tunelem zbudowanym z równoległych do siebie ścianek. Będzie to wystawa prezentująca sylwetki kilkunastu stypendystów Erasmusa, którzy nabyte podczas studiów za granicą umiejętności wykorzystali w życiu po studiach. Przedstawia ona także założenia programu Erasmus oraz ich realizację w Polsce. Wystawa ta została nam udostępniona przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

Podczas organizowanych przez Nas targów reklamowane będą także dwa konkursy. Pierwszy, organizowany przez ESN Polska - Discover Europe - konkurs fotograficzny cieszący się ogromnym powodzeniem w Europie. Drugi konkurs jest organizowany przez European University College Association - "Message in the Bottle" - konkurs dla młodych filmowców oraz fotografów, którzy w wybranej przez siebie formie mają za zadanie przedstawić ideę wielojęzykowości.

Event zostanie zwieńczony imprezą zorganizowaną przez sekcję Komisji Zagranicznej w ramach cyklu "Feel the World" – cyklu prezentującego na wiele sposobów najrozmaitsze kultury świata. Dotychczasowe wydarzenia w ramach cyklu to m.in. : Eurodinner oraz „Jamajka”. <accesscontrol>KZ:::</accesscontrol>