Info "How to Zarząd RKN"

Z wikiSSPW
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Funkcje w Zarządzie

Przewodniczący

Posiedzenia

Zmiany Zarządów

Uchwały

Wiceprzewodniczący ds. Puli na Projekty Naukowe

Wiceprzewodniczący ds. Ogólnych

Pozdrawiam ziomeczków z RKNu! <3 :* XO

Wasz Sympatyk

Kontakty

Pełnomocnik Rektora ds. studenckiego ruchu naukowego

dr hab. inż. Paweł Pyrzanowski, prof. PW - Pełnomocnik Rektora ds. studenckiego ruchu naukowego (powołany do dnia 31.08.2020 r., decyzja nr 183/2016)

Komisja oceniająca Granty Rektorskie

Rektorska Komisja ds. Nauki i Aparatury Naukowo-Badawczej - prof. dr hab. inż. Wiesław Winiecki - przewodniczący kadencja 2016-2020 <<-- Tego Pana zapraszamy na nasze posiedzenia oceniające i przesyłamy mu wyniki z Puli. W zamian on nas zaprasza na zebrania przyznające granty rektorskie.

PW Junior

Paweł Leszek, przewodniczący RKN jest w radzie programowej PW Junior

Biuro kwestora

kontakt do nich jest konieczny przy pytaniu o Polisę ubezpieczeniową PW, której numer musi być podany na zgłoszeniu np. na Piknik Polskiego Radia

Procedury

Rezerwacja sal w CZIiTT

Procedura rezerwacji sal na trzecim piętrze (DRIMn) jest opisana na stronie https://www.cziitt.pw.edu.pl/mlodzi-naukowcy/przestrzen/

Aby zarezerwować salę inną niż na 3 piętrze (np. 1.01 na posiedzenie oceniające PnaPN) należy najpierw udać się do pokoju 0.13 do pani Anny Banasiak zapytać, czy sala jest wolna. Pani pokręci trochę nosem, ponarzeka, i powie że jest. Wtedy można wybrać się z podaniem o bezpłatne udostępnienie przestrzeni do Prorektora ds. Rozwoju (obecnie prof. dr hab. inż. Stanisław Wincenciak - kadencja 2016-2020), przykładowe podania są na dysku RKN (nie zapomnijcie o zostawieniu kopii pisma w Biurze Samorządu!). Potem przez jakiś tydzień nie będzie żadnego odezwu, ale nie należy się tym przejmować, bo pismo jest właśnie na PW przesyłane nawet nie wiem ile razy między CZIiTT, Biurem Rektora i kij wie kim jeszcze. W końcu, kiedy już zaczniecie się zastanawiać, czy pismo dotarło, przyjdzie telefon z informacją z CZIiTT, że sala jest zarezerwowana i ilu ludzi się spodziewacie, oraz mail ze skanem pisma wraz z adnotacją o zgodzie.

Myśleliście, że to już wszystko? Nic z tego, teraz czekajcie na telefon z CZIiTT od pana, który koniecznie będzie chciał się spotkać, aby obgadać kwestie techniczne. Ciężko powiedzieć, żeby na tym spotkaniu były jakieś odkrywcze rzeczy - gdzie ma stać stół z jedzeniem, a gdzie wieszaki na kurtki, a jak się obsługuje sprzęt na sali, i czy żadna zewnętrzna firma nie załatwia cateringu, bo straż akademicka nie lubi, jak wchodzą zewnętrzne firmy... itp., ale pan bardzo chce to ustalić osobiście, a nie mailowo, bo... bo tak. Na zakończenie - przed odbiorem klucza do sali należy podpisać protokół z informacją o wyposażeniu sali (laptop, mikrofony, piloty do obsługi rolet itp.), żeby było oficjalnie potwierdzone, kto ma przypał jeśli coś się zniszczy. Teraz możecie już rozpoczynać posiedzenie!

Kilka pro-tipów w sprawie obsługi technicznej sali 1.01

1. Do obsługi ekranu i projektora służy panel z prawej strony od podium na ścianie. Obok panelu jest zawieszona kartka z instrukcją. Problem z kartką jest taki, że napisy na przyciskach wg instrukcji i napisy na rzeczywistym panelu nie mają ze sobą nic wspólnego, więc jeżeli instrukcja mówi, żeby wcisnąć przycisk z napisem "ABCD", to życzę powodzenia w szukaniu takiego przycisku na panelu. Niemniej jednak rzeczywiste przyciski są opisane dość intuicyjnie, a podstawowy krok czyli wysunięcie ekranu i uruchomienie projektora wykonuje się dużym zielonym przyciskiem na dotykowej części panelu, więc nie powinno to sprawiać problemu. Laptop czittowy jest już automatycznie podłączony do projektora, więc w optymalnej konfiguracji po wciśnięciu zielonego przycisku nic nie trzeba już robić.

2. Światło. Oj, ze światłem w sali jest dużo gorzej niż z panelem ponieważ ono zdecydowanie nie jest intuicyjne. Zacznijmy od tego że w 1.01 umieszczone są dwie serie przycisków zarządzających światłem - jedna na ścianie po prawej, tuż obok drzwi, druga obok panelu zarządzającego projektorem. Zalecane jest korzystanie z tej drugiej, ale nie powiem wam czemu - zalecenia pracowników Centrum. Jako że zazwyczaj korzystamy tylko z dolnej części sali, na całym panelu najbardziej interesują nas dwa przyciski - trzeci od prawej (włącza światło) i pierwszy od prawej (wyłącza je) - rysunek poglądowy poniżej. Czego absolutnie nie wolno robić, to wciskać czwartego przycisku od prawej (również rysunek).

Swiatlo.jpg

Powód takiego zastrzeżenia jest następujący - zakazany przycisk włącza światło w górnej części sali i jakkolwiek absurdalnie by to nie zabrzmiało, tego światła NIE DA SIĘ zgasić z dołu. Trzeba wspiąć się na samą górę sali, skręcić w lewo, znaleźć panel we wnęce przy drzwiach i wyłączyć trzema kolejnymi przyciskami (bodajże są na nich ślady cyfr 1, 2, 3, którymi próbowano je niegdyś podpisać, ale nie wiem, jak długo się ostaną).


Protipsala.jpg

Zgoda na zostanie w CZIiTT po godzinach

Wszystkie wydarzenia organizowane przez nas w CZIiTT (bądź innych budynkach PW) domyślnie powinny zakończyć się do godziny 22:00. Jeżeli przeczuwamy, że wydarzenie którym właśnie się zajmujemy może potrwać dłużej warto zaopatrzyć się w oficjalną zgodę na przebywanie w budynku do późniejszej godziny. W tym celu należy napisać pismo do Pani Dyrektor CZIiTT bądź innej osoby pełniącej akurat jej obowiązki, z prośbą o zgodę na przesunięcie godziny opuszczenia budynku (podać do której chcecie zostać!) oraz ładnym uzasadnieniem. Przykładowe pismo znajduje się na dysku. Pismo powinno oczywiście przejść przez biuro samorządu i przed zaniesieniem go do dyrekcji CZIiTT powinna się na nim podpisać Kinga Kurowska (zakładając, że siedzieć po nocy będziecie na 3 piętrze). Gdy już będzie na nim podpis ze wszystkimi zgodami należy sobie jego kopię zachować - to jest wasz świstek wytrych na wypadek, gdyby jednak czepiała się was Straż Akademicka. Z nim możecie już wszystko (oczywiście w ramach tego, co jest napisane na podaniu). Miłego nocowania na PW!

Terminarz Projektów

Media RKN

Maile w domenie RKN

Dla Zarządu i osób robiących wydarzenia:

https://webmail.coi.pw.edu.pl

Mail na stronę SSPW

Wchodzimy na mainframe w zakładkę Moje Dane>> Dane Kontaktowe i ustawiamy e-mail na strony WWW:

Mail sspw.PNG

Co daje efekt na stronach SSPW:

Mail sspw2.PNG

Jak dodać maila do gmaila

Pierwszym krokiem jaki musicie podjąć w drodze ku chwale to zalogowanie się na swoje konto na Gmailu. Następnie należy spojrzeć na północno-wschodni rejon strony i wcisnąć koło zębate (chociaż według mnie bardziej przypomina to stokrotkę) cid:image002.png@01D15E74.82AB80B0. Od razu ostrzegę osoby o słabych nerwach – pod stokrotką pojawi się spora lista, jest to normalne zachowanie. Spośród licznych wariantów i tajemniczych ścieżek, które stanęły przed Wami, drodzy kompani i kompanki, należy wybrać tę z napisem „Ustawienia”. Nie będzie to ścieżka najłatwiejsza, ale za to jedyna, aby dotrzeć do skarbu. Przed nami jeszcze wiele niebezpieczeństw, ale razem uda nam się tego dokonać!

Otwieramy drzwi z napisem „Konta i importowanie”. I tu zaczynają się schody. Biegamy wzrokiem po stronie i szukamy napisu „Dodaj inny adres e-mail, którego jesteś właścicielem”, wciskamy, otwiera się wielkie żółte okienko, odznaczamy „Traktuj jako alias” w pole „Adres e-mail” wpisujemy swój adres samorządowy. Dalej. Serwer SMTP: smtp.coi.pw.edu.pl Port 587 Nazwa użytkownika: pełny adres email, np. nazwauzytkownika@samorzad.pw.edu.pl Hasło: hasło do poczty samorządowej Tak, to działa i jeżeli nie puszcza, to znaczy, że albo nie pamiętacie swojego hasła, albo podaliście złą nazwę użytkownika. Teraz trzeba zalogować się na swoją pocztę samorządową i skopiować kod podany w wiadomości od Gmaila i wkleić w pole w wielkim żółtym okienku. To wszystko. Możecie wysyłać maile ze swojej poczty samorządowej!

Teraz pora na odbieranie ich. Wracamy do strony „Konta i importowanie”, szukamy „Dodaj posiadane konto pocztowe POP3”, klikamy, w wielkim żółtym okienku podajemy adres samorządowy. Dalej. Nazwa użytkownika: pełny adres email, np. nazwauzytkownika@samorzad.pw.edu.pl Hasło: hasło do poczty samorządowej Serwer POP: pop3.coi.pw.edu.pl Port 995 Dla optymalnej konfiguracji zaznaczamy 3 pierwsze ptaszki – zostawiamy kopie wiadomości na koncie, korzystamy z bezpiecznego połączenia i oznaczamy te wiadomości etykietą.

Polecane filtry na maila

Reguła 1 Reguła 2 Mail Wyjaśnienie
from: z pominięciem "odebranych" do folderu "skany" ksero@samorzad.pw.edu.pl Skany z Kseroksa w biurze do osobnego folderu
to: z pominięciem "odebranych" do folderu "lista mailingowa" kola-owner@listy.samorzad.pw.edu.pl info o mailach oczekujących i wpisanych/wypisanych z listy do innego folderu
to: z pominięciem "odebranych" do folderu "kolegium" kolegium@samorzad.pw.edu.pl maila z listy kolegium do innego folderu

Strona internetowa

Strona rkn.sspw.pl, rolę moderatora zawartości strony z automatu otrzymuje Przewodniczący RKN i musi ją nadać w systemie Mainframe Wiceprzewodniczącym.

Edycja strony

Logujemy się w prawym panelu. Login i hasło takie jak do pozostałych systemów samorządowych. Jeśli mamy rolę "Moderator zawartości strony" to po zalogowaniu jesteśmy przeniesieni do panelu moderatora strony i mamy podgląd i możliwość edycji artykułów.

Nie usuwamy starych artykułów i nie nadpisujemy ich!!! Wyjątkiem jest artykuł "Aktualności", który jest wyświetlany na stronie głównej. W przypadku pozostałych artykułów stare strony z poprzednich lat ukrywamy tworząc odnośnik do karty z daną datą, można to zrobić przez utworzenie nowego artykułu i przeniesienie tam całej zawartości aktualnego artykułu, a następne podanie linku do nowego artykułu jako hiperlink na podstawowym artykule (patrz: akty prawne z poprzednich lat w zakładce "Akty prawne").

Dodawanie Plików

 1. W panelu moderatora strony w menu po lewej stronie wybieramy "Dodaj plik".
 2. Wgrywamy plik (UWAGA - jest ograniczenie rozmiaru plików)
 3. Kopiujemy wyświetlający się link.
 4. Link umieszczamy w potrzebnym miejscu:
  1. Jeśli potrzebujemy go w zakładce to tworzymy nowy artykuł i dodajemy link do pliku w linku do artykułu
  2. Jeśli potrzebujemy go w odnośniku w tekście to tworzymy hiperlink i dodajemy w nim link do pliku (można wybrać opcję otwierania się pliku w nowym oknie)

Posiedzenia

Posiedzenia dodajemy w zakładce Planowane Posiedzenia

PosiedzeniaRKN.png

Opis poszczególnych funkcji:

 1. Tytuł - warto wybrać spójny na całą kadencję np. "I Posiedzenie sprawozdawczo-wyborcze Rady Kół Naukowych na kadencję 2018"
  1. numer - numeracja ciągła tzn. kolejne posiedzenia w roku mają kolejne numery. Nie numerujemy osobno posiedzeń zwyczajnych, nadzwyczajnych itp.
  2. rodzaj posiedzenia: zwyczajne, nadzwyczajne, sprawozdawczo-wyborcze, oceniające
  3. Rady Kół Naukowych
  4. na kadencję 20XX lub w kadencji 20XX
 2. Odznaczamy żeby opublikować to wydarzenie - w innym wypadku będzie niewidoczne
 3. Tekst zaproszenia na posiedzenie - data i godzina, miejsce, czas trwania, plan - może być skopiowany mail - uwaga od tej daty można głosować i zaznaczać obecność
 4. Data i godzina rozpoczęcia. Godzinę wybieramy przez przesuwanie kursora w poziomie :)
 5. Czas trwania - w formacie liczba z kropką (nie przecinkiem)
 6. Data i godzina zakończenia - uwaga do tej daty można głosować i zaznaczać obecność
 7. Oznaczamy jeśli posiedzenie będzie posiedzeniem oceniającym - UWAGA!!!!! - trzeba to zrobić przed zapisami na Pulę, ponieważ uruchamia to możliwość wyboru Puli na eW PnpnRKN.PNG
 8. Zapisywanie tekstu i wybranych opcji
 9. Lista obecności z dnia przed posiedzeniem (delegaci wybrani do godziny 23:59) - na posiedzeniu klikając w tę opcję zaznaczamy obecność delegatów
 10. Głosowania w przypadku głosowań Tak/Nie/Wstrzymuję się

Pula na Projekty Naukowe

Typ Definicja
WAITING_RKN czeka na reakcję (ws. akceptacji formalności)
RKN_PRESENTATION_OK Koło przesłało prezentację - MUSI BYĆ OZNACZONE PRZED ROZPOCZĘCIEM GŁOSOWANIA!
RKN_FORMAL_OK Wszystkie formalności spełnione
RKN_SAD_REJECT Wniosek odrzucony z powodu nie spełnienia formalności
RKN_REJECT_CAN_NOT_APPLAY Koło nie stawiło się na posiedzeniu oceniającym
RKN_CHICKEN_OUT Koło wycofało się przed posiedzeniem oceniającym
WAITING_RKN_GET_CASH Projekt dostaje pieniądze po posiedzeniu oceniającym PnPN
WAITING_RKN_DONT_GET_CASH Projekt nie dostaje pieniędzy po posiedzeniu oceniającym PnPN

Lista mailingowa

Fanpage na fb

Profil https://www.facebook.com/rknpw - jeden z głównych kanałów kontaktu ze studentami i byłymi studentami. Posty na fanpage powinny pojawiać się około co tydzień, choć zależy to oczywiście od aktualnych wydarzeń. Treści postów: 1. Informacje o aktualnych wydarzeniach RKN, wydarzeniach na PW i powiązanych z kołami - Pula na PN, KONIK, targi edukacyjne typu Perspektywy, pikniki 2. Udostępnienia postów PW o kołach naukowych w tym BIT PW 3. Czasem ktoś z PW (głównie CZIiTT - Infox albo DBA) poprosi o rozpowszechnienie jakiejś informacji. Od czasu do czasu można się zgodzić, ale nie robić zbyt dużego spamu 4. Udostępnienia postów innych kół naukowych - kilka słów na ten temat. Konsensus jest taki, że jeśli ktoś ma dobry post do udostępnienia, to oznacza pod nim nasz profil - my wtedy dostajemy powiadomienie i możemy sobie zaplanować post. O tym mówimy też na posiedzeniach, szkoleniach itp. Oczywiście, jeżeli widzimy coś ciekawego na fp któregoś z kół to jak najbardziej można udostępnić, ale nie zawsze można na bieżąco monitorować 150 kół - stąd taka prośba.

Kilka słów o dzieleniu postów między koła

Dobrze jest, żeby posty dotyczące pojedynczych kół były udostępniane "na przemian" i najlepiej z różnych wydziałów/dziedzin naukowych - ja wiem, że KNR będzie nas oznaczać pod co drugim swoim postem i zazwyczaj w pełni uzasadnienie, ale ważne jest także tworzenie wizerunku uczelni, w której studenci są wszechstronni i odnoszą sukcesy w wielu dziedzinach. Warto jest pamiętać, kiedy odbywają się różne zagraniczne zawody kół, które na takie zawody jeżdżą - postów o sukcesach nigdy za wiele - ale nie wszystkie koła opierają swoją działalność na rywalizacji i warto o tym przypominać, pisząc również o innych, często równie ciekawych projektach.

Kilka słów o zasięgach

Oznaczanie profili - wkrótce Kilka przydatnych informacji dotyczących zwiększania liczby lajków i zasięgów znajduje się tu: https://wiki.sspw.pl/wiki/Poradnik_promocji

Grupy na fb

Delegaci RKN

Grupa założona w 2017 - docelowo ma być szybkim kontaktem do samych delegatów. Powinny odbywać się w niej czystki. Na wejściu jest pytanie o KN i o aktualną delegaturę w mainframe. Przyjmujemy tylko aktualnych delegatów. Na posiedzeniach prosimy delegatów o dołączenie do grupy.

Koła Naukowe Politechniki Warszawskiej

Grupa dla wszystkich członków Kół Naukowych. Na wejściu jest pytanie o KN osoby aplikującej do grupy. Przyjmujemy tylko osoby które odpowiedziały na pytania, żeby ludzie z innych uczelni itp. nie robili spamu zaproszeniami na wydarzenia, konferencje itp.

Twitter

Profil na twitterze - @rkn_pw - jest kanałem komunikacji dzięki któremu można dotrzeć z informacją o najnowszych projektach i sukcesach młodych naukowców z PW do wielu znaczących instytucji i osób, takich jak inne uczelnie techniczne, ministerstwa i organizacje rządowe, fundacje, Janusz Walo czy Tomasz Detka ;) Z tego powodu dobrze jest, żeby informacje na Twitterze pojawiały się regularnie, jeśli nie w postaci własnych tweetów, to chociaż w formie "podania dalej" tweetów publikowanych przez Politechnikę, np. z linkami do BIT PW o projektach kół naukowych albo z informacją o aktualnie odbywających się targach (koniecznie z dopiskiem, że #studenci tam byli!)

Na niektóre tweety warto zwrócić szczególną uwagę poprzez oznaczanie innych profili (w miarę możliwości). Ważniejsze profile do oznaczania: @NAUKA_GOV_PL - profil Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, @naukawpolsce - portal Nauka w Polsce - przy ważniejszych wydarzeniach naukowych @PW_edu - główny profil PW, różne przypadki @WydzialMEiL - przy tweetach o kołach z MELu @CZIiTT_PW - przy wydarzeniach w Czicie @samorzadpw - przy wydarzeniach takich jak np. KONIK

Profile poszczególnych kół naukowych - lista znajdzie się tu wkrótce ;)

Hashtagi do stosowania: Ogólnie nie ma ich zbyt dużo. Standardem są #studenci i #KołaNaukowe, poza tym tagi dotyczące pojedynczych wydarzeń, które akurat mogą generować dużo szumu (np. #PiknikNaukowy).

Pro tip: Jeżeli wcześniej nie korzystałaś/eś z Twittera i masz problem z wyrobieniem sobie nawyku regularnego wrzucania wiadomości, polecam zainstalować sobie aplikację na telefon i odpowiednio skonfigurować powiadomienia - tweetowanie z telefonu jest bardzo łatwe i można to zrobić w każdej chwili.

Ochrona artykułu

<accesscontrol>KSSSPW,Biuro SSPW,RKN,KN SKiPD "UPS":::</accesscontrol>