IAESTE

Z wikiSSPW
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

IAESTE to prężna, międzynarodowa organizacja działająca w ponad 80 krajach całego świata. Została założona, z inicjatywy James'a Newby, w styczniu 1948 roku na Imperial College w Londynie. W Polsce istniejemy od 60 lat przy 12 najlepszych uczelniach technicznych w kraju, w tym przy Politechnice Warszawskiej. Zrzeszamy zdolnych i ambitnych studentów z całego świata. Współpracujemy również z ponad 240 firmami i instytucjami edukacyjnymi, które wspierają naszą działalność. Naszymi partnerami są takie firmy jak Coca Cola, Deloitte, igus, Samsung, P&G Solaris, Comarch i wiele innych. Organizujemy wydarzenia o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i światowym. Głównym zadaniem IAESTE jest koordynowanie międzynarodowego programu wymiany praktyk, mającego na celu podniesienie poziomu zdobywanych przez studentów kwalifikacji.

Co roku IAESTE Polska umożliwia wyjazd za granicę ok. 400 ambitnym młodym ludziom, dając im szansę skonfrontowania różnych podejść do nauki i pracy, oraz spędzenia wakacji w międzynarodowym towarzystwie. Praktyki są płatne, organizowane przez prywatne firmy oraz instytuty badawcze – otrzymywane stypendium wystarczy na pokrycie kosztów mieszkania i życia w nowym miejscu. Ośrodki te zajmują się różnymi branżami techniki i przemysłu, dzięki czemu każdy ma szanse znaleźć ofertę dla siebie. Praktyki trwają od 6 do nawet 52 tygodni. Praktyki przydzielane są według rankingu zdobytych punktów.

Na sumę punktów składają się: - ocena z egzaminu językowego, - średnia ze studiów, - liczba praktyk zdobytych w Warszawie (przeznaczonych dla studentów z zagranicy), - aktywność w czasie roku akademickiego oraz podczas Akcji Lato (to wtedy obcokrajowcy odbywają praktyki w Polsce i ma miejsce wiele ciekawych wydarzeń). Składanie odpowiednich dokumentów i tworzenie rankingu studentów rozpoczyna się w grudniu.

Strona organizacji: http://www.iaeste.pl/ <accesscontrol>KZ:::</accesscontrol>