Geoida

Z wikiSSPW
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Geoida.png

„GEOIDA” – Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.

Geoidę tworzy grupa przyjaciół, których połączyła wspólna pasja, zainteresowania i chęć zrobienia czegoś więcej. Naszym celem jest promocja szeroko pojętej dziedziny geodezji i kartografii nie tylko w kraju, ale również na arenie międzynarodowej.

Działalność GEOIDY

Członkowie Stowarzyszenia biorą aktywny udział zarówno w życiu studenckim Politechniki Warszawskiej (np. mają przedstawiciela w Parlamencie Studentów PW), ale także swoją działalnością wychodzą poza mury Uczelni. Reprezentują środowisko studenckie Wydziału GiK w kraju i za granicą - każdego roku delegacja członków GEOIDY uczestniczy w konferencjach IGSM. Od kilku lat jako jedna z nielicznych organizacji, reprezentuje studentów na corocznych międzynarodowych konferencjach organizowanych przez FIG (International Federation of Sourveyors).

Spośród imprez zorganizowanych przez GEOIDĘ najważniejsze miejsce zajmuje niewątpliwie konferencja IGSM, która odbyła się w Warszawie w kwietniu 1995 roku. Wzięło w niej udział 150 studentów z 18 europejskich uczelni technicznych. Co roku konferencja ta odbywa się w innym kraju.

Geoida była również inicjatorem przywrócenia Ogólnopolskich Konferencji Studentów Geodezji, reaktywacja konferencji nastąpiła w Warszawie w 2006 roku. Od tego momentu Konferencje Naukowe Studentów Geodezji ponownie wróciły do kalendarza wydarzeń cyklicznych w życiu geodezyjnej braci akademickiej.

W ciągu ostatnich lat nasze stowarzyszenie powołało do życia dwie cykliczne konferencje. Pierwsza z nich: „Dni Teledetekcji” jest to wykład poprzedzony tygodniową wystawą w Gmachu Głównym. Druga: „Nauka w Służbie Ziemi” oferuje serię wykładów na zagadnienia z nauk przyrodniczo-technicznych. Każdej z konferencji towarzyszy konkurs „GeoFinder”, polegający na rozwiązaniu zagadek technicznych powiązanych z orientacją w terenie.

Jedną z większych imprez organizowanych przez GEOIDĘ przy współpracy z ESRI Polska jest „GISDay” – Dzień Systemów Informacji Geograficznej. Jest on corocznym międzynarodowym świętem użytkowników Systemów Informacji Geograficznej (GIS). W tym dniu na całym świecie profesjonaliści wprowadzają młodzież i osoby zainteresowane w tajniki GIS-u oraz wskazują jak i gdzie można czerpać nieograniczone korzyści z nowej dziedziny nauk geograficznych.

Każdego roku GEOIDA wspólnie z WRSem organizuje „Geopiknik”, połączony z „Geoolimpiadą”, gdzie biorąc udział w przeróżnych konkursach – zarówno wiedzy, jak i sprawnościowych (np. bieg ze statywem, czy poziomowanie na czas), doskonale bawią się zarówno studenci GiK-u oraz liczni goście. GEOIDA stale współpracuje z Wydziałową Radą Samorządu, co bardzo pozytywnie wpływa na jakość podejmowanych działań.

Więcej na stronie: www.geostudent.pl <accesscontrol>KZ:::</accesscontrol>