Feel the World

Z wikiSSPW
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Feel the World.png

Feel the World jest to projekt cykliczny, mający formę "dnia kultury". Podczas wydarzeń pokazujemy i promujemy wśród studentów kulturę danego kraju. Do tej pory odbyły się dni kultury meksykańskiej oraz australijskiej. Oprócz części kulturalnej odbywają się spotkania z organizacjami umożliwiającymi studia lub pracę w danym kraju. Często na wydarzeniach goszczą także przedstawiciele ambasad danych krajów oraz podróżnicy.

Wydarzenia

Eurodinner

Eurodinner to projekt, który zakłada dzielnie się regionalnymi potrawami studentów międzynarodowych z miejscowymi. Co roku impreza organizowana wspólnie przez Komisję Zagraniczną i ESN PW nabiera rozmachu i przyciąga większe grono Studentów. Organizowany jest w ramach Orientation Week dla studentów cudzoziemców w PW. Event odbywa się zazwyczaj 2 razy do roku (marzec oraz październik)

St. Patrick's day

Dzień Świętego Patryka (ang. Saint Patrick's Day, irl. Lá 'le Pádraig lub Lá Fhéile Pádraig) - irlandzkie święto narodowe obchodzone 17 marca. Święto obchodzone jest również poza Irlandią, także w Polsce, co jest związane zarówno z popularnością kultury celtyckiej, jak i pewnymi podobieństwami kulturowymi społeczności. Impreza ta ma na celu zapoznanie i integracje Studentów PW z kulturą Irlandzką.

Słowiański Sylwester 2009 w Klubie THE SHOOT

Event zorganizowany wszystkich, chcących przeżyć jeszcze raz Sylwestrową Noc. Tym razem jednak, zgodnie z obowiązującymi wśród wschodniosłowiańskich i bałkańskich narodów tradycjami, wedle gregoriańskiego kalendarza. Na imprezie czekał na uczestników niesamowity klimat prawdziwej "słowiańskiej" imprezy - muzyka, karaoke i ,oczywście, szampan o północy!

"U.S. Grill Party"

26 maja 2008r. odbyła się kolejna impreza z cyklu Feel The Word pt. U.S. Grill Party. Tym razem impreza odbyła się w klimacie amerykańskim. Studenci początkowo bawili się przy muzyce zespołu THE ROOSTERS*,* grającego w stylu Californian Punk, a następnie przy muzyce DJ'a DANNY’EGO DEEP’a, który rozbawił parkiet swą mistrzowską grą. Nie zabrakło oczywiście różnych grillowanych specjałów. Ciekawe konkursy z cennymi nagrodami były dodatkową atrakcją tego i tak przesyconego emocjami wieczoru.

„Jamajka”

12 kwietnia 2012 odbyła się największa do tej pory impreza zorganizowana przez Komisję Zagraniczną a jej motywem była Jamajka. Dzięki tej akcji przybliżyliśmy Studentom wiedzę i zwyczaje panujące w innych krajach oraz jednocześnie promowaliśmy działalność Komisji Zagranicznej. Klub: E.T. (stary Glass House) Bilet: 10zł (w cenie drink i los na loterię)

Sprawozdania

Feel the World - 9.12.2014

Feel the World - 21.03.2014 <accesscontrol>KZ:::</accesscontrol>