EWniosek daty

Z wikiSSPW
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Zaliczka

Załącznik Z3 wnioskujący o przyznanie zaliczki jest generowany automatycznie klikając w pole "wstaw moje dane", bądź może zostać wypełniony ręcznie najpóźniej 5 dni przed wydarzeniem w Biuro SSPW już po podpisaniu i złożeniu wniosku.

Pierwsze 14 dni

Każdy wniosek musi być złożony na minimum 14 dni przed projektem. Z racji iż liczone są dni a nie różnica godzin, sprawdzanie daty sprowadza się do stwierdzenia czy między dniem złożenia projektu, a dniem rozpoczęcia jego realizacji jest 14 dni przerwy umożliwiającej podpisanie wniosku. Więc jeżeli chcesz policzyć liczbę dni ile wcześniej musisz złożyć wniosek musisz odjąć 15 od dnia rozpoczęcia realizacji projektu.

Potwierdzenie dat

Przed złożeniem lub zapisaniem wniosku (na samym dole formularza) należy potwierdzić daty które wybraliście na początku wniosku. Są one uszeregowane czasowo (na lewo musi być najwcześniejsza data, na prawo ostatnia).

Daty w jednym roku

Cały projekt ( od początku do końca realizacjii ) musi zawierać się w jednym roku kalendarzowym (dokładniej chodzi o rok finansowy, ale ten jest równy kalendarzowemu). Dlatego nie można rozliczyć się w ramach jednego wniosku częścią faktur wystawionych w jednym roku i częścią wystawionych w drugim. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na ten fakt przy organizacji projektów w grudniu które mogą się przeciągnąć oraz przy wyjazdach sylwestrowych.

Która data na fakturze?

Data sprzedaży na fakturze musi się mieścić między datą zaakceptowania wniosku przez dysponenta FKW oraz datą zakończenia realizacji projektu.