EUCA

Z wikiSSPW
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
EUCA.png

EUCA to Europejskie Stowarzyszenie College’y Uniwersyteckich (EUROPEAN UNIVERSITY COLLEGE ASSOCIATION). Formalnie założone w 2008 roku, reprezentuje ponad 53 tysiące studentów, którzy mieszkają w 194 uniwersyteckich akademikach, w różnych krajach (Belgia, Włochy, Polska, Hiszpania, Wielka Brytania oraz od niedawna Węgry, Rumunia, Niemcy). Jego siedzibą jest Bruksela.

Głównym celem organizacji jest zawodowy, naukowy, kulturalny oraz osobisty rozwój studentów, kształtowany bez dyskryminacji oraz z indywidualnym podejściem do każdej osoby.

Domy Studenckie EUCA, zrzeszone w narodowe stowarzyszenia “College’y Uniwersyteckich” charakteryzują się międzynarodową atmosferą, która jest realizowana poprzez wspieranie wymian studenckich pomiędzy różnymi krajami oraz współpracę z podobnymi instytucjami w innych państwach, uczelniami, społecznościami pochodzącymi z różnych środowisk, a także przedsiębiorstwami.

Założycielami EUCA są:

EUCA jest członkiem “European Register of representative of interests” i jednym z założycieli IASAS (International Association of Students Affairs and Services -http://www.iasasonline.org). EUCA bierze również udział w projektach promowanych przez Komisję Europejską, takich jak "Business Platform for Multilingualism".

Obecnie realizowanymi projektami w ramach EUCA są m.in.:

ModES – ma na celu stworzenie gry internetowej („serious game”) mającej za zadanie „nauczenie” gracza umiejętności miękkich (takich jak bycie liderem grupy czy kreatywność) (final event odbył się we wrześniu 2012 w Brukseli)

Upgrading Europe – cykl konferencji, których pomysłodawcą jest Susana del Rio (Komisja Europejska). Ten 3-letni projekt ma na celu rozwój uczestnictwa i aktywności młodzieży w procesie decyzyjnym, wyborczym itp. W Unii Europejskiej. Pierwsze spotkanie odbyło się w Bilbao w marcu 2012, kolejne w czerwcu 2012 w Rzymie. W listopadzie 2012 konferencja dotycząca aktywności Studentów odbędzie się w Warszawie i będą w niej uczestniczyć nie tylko członkowie EUCA ale także zaproszeni goście zza wschodniej granicy (Ukraina, Rosja). Tematem Warszawskiej konferencji jest „Students for Europe, Europe for Students”

Cambridge Summer School – Szkoła letnia odbywająca się rok rocznie w Cambridge. Temat każdej szkoły odbywającej się we wrześniu jest inny, jednak każdy dotyczy tematów integracji europejskiej.

Message in a Bottle – konkurs na stworzenie filmu lub zdjęcia przedstawiającego wybrany przez organizatorów temat (inny w każdej edycji konkursu)

Informacje na temat tej organizacji oraz na temat organizowanych przez nas projektów znajdziecie na www.euca.eu/pl

Możecie także kontaktować się z aktualnym koordynatorem ze strony Samorządu Studentów:

Przemysław Kornatowski (od 2008 do 2011)

Przemysław Paszkiewicz (od 2012) <accesscontrol>KZ:::</accesscontrol>