ESN KZ

Z wikiSSPW
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
ESN.png

Najprężniej i najsprawniej działająca na Politechnice Warszawskiej organizacja zajmująca się opieką nad studentami z programu Erasmus.

Dzięki inicjatywie prezesa ESN-u w kadencji 2009/2010 – Karola Ślusarskiego, organizacja ta rozszerzyła zakres działalności i wzięła pod swoje skrzydła również pozostałych obcokrajowców w Politechnice – chociaż później nie do końca było to realizowane i część cudzoziemców przejęła ISA.

Sama idea pomocy studentom międzynarodowym pojawiła się na Politechnice Warszawskiej w roku 2005 kiedy to kilku studentów nieformalnie organizowało projekt "mentor".

Uznano jednak, że nie jest to pomoc wystarczająca. W rok później grupka 4-5 studentów, którzy doświadczenie wymiany międzynarodowej mieli już za sobą, bądź dopiero wykazywali chęć wzięcia w nim udziału, zobaczyła brak a także potrzebę działań na polu pomocy studentom zagranicznym na naszej uczelni. Zdecydowali się założyć sekcję Erasmus Student Network. Rok działań pozwolił zobaczyć Władzom naszej uczelni a także całej organizacji ESN na poziomie krajowym, że sekcja ESN Politechnika Warszawska się sprawdziła. 15 stycznia 2007 r. Rektor PW zarejestrował ESN PW w spisie organizacji studenckich na uczelni. Podczas National Platform w Warszawie (23-25 luty 2007) ESN Polska decyduje w głosowaniu na przyjęcie naszej sekcji do grona ESN Polska. Następnie pozostała już tylko rejestracja w ESN International i pierwszy międzynarodowy event - Annual General Meeting w Pradze (22-26 marca 2007).

Cały czas dynamicznie się rozwijają i organizują, do organizacji dołączają nowi członkowie pełni motywacji i chęci do działania. Spotykają się przynajmniej raz w tygodniu (najczęściej w poniedziałki o 19:15) w sali A104 w Centrum Ruchu Studenckiego. Tam dyskutują nad przyszłością sekcji, organizowanymi projektami i podejmowanymi działaniami.

Do głównych zadań należą:

  • doraźna pomoc Erasmusom, poprzez organizację takich projektów jak Mentor czy Tandem, Orientation Week
  • organizowanie im czasu wolnego poprzez wycieczki, zwiedzanie, imprezy integracyjne i okolicznościowe,
  • organizowanie, wspólnie z sekcjami ESN na innych warszawskich uczelniach, cyklicznego ESN International Party w Klubie Paprotka,
  • aktywna współpraca z innymi sekcjami ESN, Samorządem Studenckim PW i innymi organizacjami studenckimi,
  • pomoc i udzielanie informacji studentom Politechniki zainteresowanym wymianami,
  • udział w ESNowych eventach na poziomie narodowym (National Platform, Spotkanie Delegatów) i międzynarodowym (Annual General Meeting, Central European Platform)

Strona organizacji: http://www.pw.esn.pl/ <accesscontrol>KZ:::</accesscontrol>