Düsseldorf

Z wikiSSPW
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wymiana Kulturowa ze studentami z Düsseldorfu jest organizowana przez Komisję Zagraniczną SSPW oraz Studentenwerk Düsseldorf nieprzerwanie od 2007 roku. Naprzemiennie raz do roku odbywają się edycje warszawskie i te w Niemczech. W 2010 roku wymiana została zorganizowana w połowie drogi - w Berlinie. Ostatnie wymiany – w 2011 w Warszawie i w 2012 w Düsseldorfie.

Wymiany mają na celu poszerzenie wiedzy na temat naszych sąsiadów, ich kultury i poglądów, a także poprzez kontakt ze studentami niemieckimi polepszenie znajomości ich języka. Nudy unikamy konstruując wyjątkowe programy tych wymian, które za każdym razem skupiają się wokół innej aktualnej tematyki. Były media, odwiedzaliśmy drukarnie, wydawnictwa, stację telewizyjną i radiową, było życie studenckie, pod sztandarem którego gościliśmy niemieckich studentów w czasie Juwenaliów pokazując im wszelkie uroku życia akademickiego w Politechnice.

Dzięki cykliczności tego wydarzenia jest to niepowtarzalna szansa na zawarcie trwalszych znajomości, a także zdobycia umiejętności organizacyjnych i zebrania niesamowitych wspomnień.

Uczestnicy opłacają zazwyczaj tylko część kosztów transportu. Projekt jest współfinansowany przez Fundusz Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży. <accesscontrol>KZ:::</accesscontrol>